NEKA

NEKA Lurkó fesztivál

2018.november 10.

Balatonboglár

A Nemzeti Kézilabda Akadémia Sportcsarnok adott helyet az egész napos rendezvénynek, melyen a Lurkó-Programban résztvevő 11 város – Balatonboglár, Balatonlelle, Balatonszárszó, Nádasd, Sopron, Kapuvár, Mernye, Somogyvár, Gamás, Látrány, Szőlősgyörök – iskolájának 370 kisdiákja vett részt.

A gyerekeket a Siti Bea és Vári Edit által vezetett bemelegítés után különböző állomások várták, ahol a NEKA munkatársai és segítői különböző gyakorlatokat végeztettek a lurkókkal. A koordinációs akadálypálya, a célbadobás, a kidobós játék vagy a szellemi totó kisebb nagyobb kihívás elé állította a kicsiket, de mindenki megtalálta az igazán neki valót. A szivacskézilabda-mérkőzéseket is komolyan vette minden csapat, és nagyon sportszerűen játszottak a gyerekek.